Jak wybrać właściwy wibrator?

Wybór pierwszego wibratora

Jak wybrać, a następnie zakupić właściwy wibrator oraz które zabawki erotyczne to najlepszy wybór dla par – podpowiada mistrzyni seksu Ariadna Miklasz. 

Wibrujący pierwszy raz, czyli o czym pamiętać, aby kupić wibrator idealny.

Powiedzmy sobie szczerze: ile razy wchodziłaś na witrynę sklepu erotycznego, a także zastanawiałaś się czy warto zdecydować się na zakup wibratora? Z pewnością nie raz. Na każdym kroku w mediach natykamy się na dyskusje dotyczące seksu. Otwierają one szereg pytań, na które bardzo często trzeba samodzielnie odpowiedzieć, poruszając się tym samym nieco po ciemno wśród informacji, które krążą się w Internecie i prasie kobiecej. Jeśli kobieta ma szczęście, może zasięgnąć ich u seksuologa.

Pytania dotyczące tego, jak wybrać wibrator praktycznie w ogóle się nie pojawiają. Jeśli już ktoś je postawi, to z odpowiedzi na ogół kompletnie nic nie wynika. Okazuje się jednak, że wiemy już dzisiaj jak kupować wibrator, a także co brać pod uwagę, aby wybór okazał się naprawdę trafiony. Warto pamiętać o tym zwłaszcza dlatego, że Walentynki coraz bliżej, a panująca obecnie pora roku jest świetnym czasem na czułości we własnym domu.

Gdzie można kupić wibrator? Wskazać można przynajmniej kilka sposobów na kupienie wibratora. Można wspomóc się koleżanką albo czekać aż wibrator zakupi nam partner. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zakup samodzielny. Można udać się do sklepu działającego stacjonarnie. Jeśli postawimy na ten naprawdę dobry, możemy być pewni, że sprzedawca z życzliwością doradzi, pomagając w wyborze najlepszej zabawki.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się być również zakup wibratora w sklepie internetowym.

Wówczas warto zdecydować się na taki, który wśród klientów zbiera naprawdę doskonałe opinie i działa już długo. Ariadna Milkasz z portalu wskazuje, że blisko połowa wibratorów w sklepach internetowych jest kupowana przez przedstawicielki płci pięknej. Nie warto więc wierzyć przesądom, że kobiety prawie wcale nie kupują takich gadżetów erotycznych.

Zakupy w sklepie erotycznym online

Jeśli postawimy na znany sklep, który działa już długo, możemy być pewni, że wybierać będziemy spośród produktów naprawdę znanych marek. Opinie o nich bez trudu znajdziemy wówczas w Internecie. Wprawdzie nie ma możliwości, aby wybrany gadżet obejrzeć na żywo, ale taki sklep zapewnia nam pełną anonimowość, która gwarantowana jest również przez formę dostawy. Trzecią możliwością są nowości na rynku.

Ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie tak zwanego toy party. Wystarczy zaprosić konsultantkę, która w niewielkim gronie dobrych koleżanek bądź przyjaciółek zaprezentuje zabawki i wskaże, który gadżet to najlepszy wybór. Znając taką konsultantkę, można również robić u niej zakupy. To także dyskretne rozwiązanie.

Słowo „wibrator” wprawia Cię w zakłopotanie? Nie wiesz, czy jesteś już gotowa zrobić aż tak duży krok?

To gadżet, który nie przypomina wibratora, a również pozwala zaszaleć. Możliwości jest naprawdę mnóstwo. Dostępne są rynku stymulatory to całe mnóstwo kształtów: wybierać można spośród kul, fascynujących „łódeczek” czy tych o fantazyjnych kształtach zwierzątek. Wykonane są tak, że nikt nie zorientuje się, co położyć na swojej szafce przy łóżku. Ty tymczasem będziesz miała czas na oswojenie się z pomysłem na rozpoczęcie zabawy z samą sobą.

Realistyczny czy raczej niezwykły? Współczesne wibratory, które cieszą się największą popularnością przypominają wszystko tylko nie to, co przychodzi nam na myśl, kiedy mówimy słowo „wibrator”. Często wykonane są tak, że przypominają stworzenia morskie, przeróżne zwierzątka, owady, pędy roślin, a nawet drapieżne pazury. Każda kobieta ma własne preferencje. Jeśli zaliczasz się do tych pań, które stawiają przede wszystkim na naturalny wygląd, który stymuluje je jeszcze bardziej, najlepiej postawić na model, który do złudzenia przypomina męskiego penisa.

Jeśli jednak taki naturalny wygląd jest tym, co Cię odstrasza i nie wpływa na Ciebie dobrze, kochasz piękne przedmioty, bez przeszkód sięgnij po wibrator naprawdę fantazyjny. Dostępne są również opcje pośrednie. Zalicza się do nich eleganckie wibratory znanych marek, których kształt przywodzi na myśl męski narząd.

Wibrator ma być piękny czy funkcjonalny? 

Dostępne są naprawdę piękne wibratory, które niestety nie sprawdzają się. Są zbyt twarde, nie są odporne na działanie wody, z czasem stają się żółte. Nie brakuje prostych zabawek, które sprawdzają się świetnie i są cenione przez wiele kobiet. Dostępne są także takie, w których połączone obie te cechy. Takie wibratory są nie tylko piękne, ale również funkcjonalne.

Kobiety praktyczne, które stawiają na zabawki zapewniające przyjemność na najwyższym poziomie, ceniące wibratory, które łatwo utrzymać w czystości i mające właściwą twardość nie powinny podejmować decyzji o zakupie, kierując się wyłącznie wyglądem. Jeśli jesteś świadoma tego, że estetyka działa na Ciebie jak dodatkowy afrodyzjak, skieruj swoją uwagę na marki oferujące zabawki dbające również o zmysł wzroku.

Praktyczność czy elegancja wibratora?

Cały czas w formie wibratory, które dostępne są w sprzedaży zasilane są w różny sposób. Postawić można na taki, który do pracy wymaga baterii. Mogą to być albo zwykłe paluszki, albo paluszki małe. Dostępne są modele, które mają stacje ładowania. Te najbardziej nowoczesne mają magnetyczne ładowarki. 

Producenci dbają o to, aby ładowarki były uniwersalne i współpracowały ze wszystkimi modelami, jakie mają w swojej ofercie. Oznacza to, że wybierając kilka produktów jednego producenta, nie należy kupować kilku ładowarek. Przed zakupem wibratora warto więc zastanowić się, które z rozwiązań będzie najbardziej odpowiednie.

Czy rozmiar naprawdę ma znaczenie? Seksuolodzy już dawno wyraźnie powiedzieli, że w kwestii rozmiaru liczy się wyłącznie grubość penisa. To bowiem właśnie grubość w dużej mierze wpływa na to, co odczuwa kobieta. Panie, które dostrzegają znaczenie wielkości dla własnej przyjemności powinny więc poszukać wibratora o odpowiedniej wielkości.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku wibratorów mniejszy rozmiar idzie często w parze z większymi możliwościami. Małe wibratory można wykorzystywać do stymulacji różnych części ciała. Sprawdzają się do pobudzania zarówno łechtaczki, jak i wejścia do pochwy. Kiedy będziemy operować nim we właściwy sposób, okaże się, że wielkość nie ma tak dużego znaczenia.

Kwestia najważniejsza, czyli punkt rozkoszy Dostępne w sprzedaży wibratory to szereg kształtów. Estetyka jest tylko jednym z powodów tego dlaczego producenci oferują wibratory o różnym wyglądzie. Właściwie zaprojektowany wibrator będzie stymulował wybrane punkty na ciele. W związku z tym należy sprawdzić co tak naprawdę nas podnieca. Może to być bowiem drażnienie łechtaczki i wówczas dobrym wyborem będzie stymulator zewnętrzny bądź podrażnianie łechtaczki, ale podczas stosunku.

Świetnym rozwiązaniem będzie długi wibrator mający specjalną wypustkę na łechtaczkę.

Są też kobiety, które największą przyjemność czerpią z wsuwania oraz wysuwania penisa bądź dilda z pochwy. Te panie mogą postawić na żebrowany długi wibrator. Nie można zapominać również o słynnym punkcie G, który niejednemu mężczyźnie spędza sen z powiek. Aby stymulować to wyjątkowe miejsce, najlepiej postawić na wibrator, którego końcówka jest lekko zakrzywiona. Wibratory, które mają odpowiednie żłobienia, są właściwie zakrzywione i ukształtowane potrafią zdziałać cuda.

Wibrator dla par?

Nie można zapominać również o materiale, z którego wykonany został wibrator. Niektóre panie zadowolone są z twardych wibratorów, inne preferują miękkie i jędrne, które ugniatają się pod naciskiem. Bezpieczeństwo co w kwestii materiału? Pod tym względem wybór jest naprawdę duży. Postawić można na wibratory, które wykonano z tak zwanej cyberskóry. Wybierać można między tymi z gumy, zmiękczanego plastiku, silikiou, a nawet metalu. Za najbardziej bezpieczne i najmniej alergizujące uważa się te wibratory, które wykonano ze szkła, a także silikonu medycznego. Ten drugi materiał lepszy jest o tyle, że jest znacznie milszy w dotyku, co z pewnością docenia każda przedstawicielka płci pięknej.

Wibrator do samodzielnej zabawy czy do użytku z partnerem?

Kupując wibrator do indywidualne użytku wybierzemy inny niż wówczas, gdy szukamy zabawki do wspólnej zabawy z partnerem. Zanim zrobić wspólny zakup warto dowiedzieć się, czy nasz partner ma na temat wibratora podobnie fantazje. Koniecznie trzeba też zastanowić się nad tym, co zamierzamy z wibratorem robić. Warto pamiętać, że wibrator można wykorzystać do stymulacji zarówno kobiecego, jak i męskiego ciała.

Pary w zdecydowanej większości przypadków decydują się na niewielkie wibratory, które są bardzo uniwersalne. Uwaga: używanie wibratora przez jedną osobę z pary może być niezwykle stymulującym widokiem dla partnera.

Materiał powstał przy współpracy sklepu erotycznego eroprezent.pl

 Kluczowe słowa
sklep erotyczny, wibrator
Sławek naczelny dyktator słowa grupaeight.pl

Jeżeli jest coś do napisania na już a temat jest wyjątkowo ciężki to zadanie wykona Sławomir!