jak działają perfumy z feromonami?

Jak działają feromony

Co to są feromony?

Feromony to aromatyczne cząsteczki markerowe, które niosą informacje o danej osobie: wiek, płeć, zdrowie układu rozrodczego (RS), gotowość do bliskości, czy potomstwo będzie zdrowe. Takie informacje niosą ze sobą feromony. ⠀

Feromony działają na poziomie instynktownym, wyzwalając złożone procesy neuronalne w mózgu. Jest to znak niewerbalny i musi odpowiadać informacjom zewnętrznym. Oznacza to, że jeśli kobieta w wieku 60 lat pachnie feromonami - będzie to odbierane negatywnie. Naturalne feromony to hibiskus, ambra (produkt życiowej aktywności kaszalotów), piżmo (białe i caborgi), rycynowy, kocimiętka i kamień afrykański. Są to dość rzadkie i cenne substancje, są stosowane w perfumach.

Feromony i ich odkrywcy

Pierwsze badania feromonów zostały przeprowadzone przez badaczy M. Lushera i P. Karlssona w 1959 roku. Odkryli, że feromony mogą wpływać na ogólne zachowanie innych. Po badaniach tych dwóch naukowców ich naśladowcy ponownie wrócili do tego tematu, kontynuując badania. Wielu współczesnych naukowców podkreśla, że feromony wciąż kryją wiele tajemnic. Warto zauważyć, że nasza skóra nie wydziela feromonów na całym obszarze. Najbardziej aktywnie - w fałdzie nosowo-wargowym, na głowie i pod pachami. Ponadto w różnych okresach życia aktywność wydzielania feromonów może się różnić. Na przykład u kobiet feromony są najbardziej aktywnie wydzielane podczas owulacji, aby przyciągnąć mężczyzn. W przypadku silniejszego seksu feromony są często przydzielane niezwykle równomiernie w młodym wieku i dorosłości, po czym ich wydalanie stopniowo maleje z wiekiem.

Feromony dla kobiet

Każda osoba ma swój indywidualny zapach. Jak widać, wyróżnia nas nie tylko kolor skóry i oczu. Zapach właściwy dla określonej osoby nie jest odczuwalny przez większość ludzi. Celem feromonów jest przyciągnięcie płci przeciwnej poprzez działanie na układ neuroendokrynny potencjalnego satelity. Feromony są pochodzenia naturalnego i sztucznego. Naturalne produkty są wytwarzane przez ludzi i rośliny, a sztuczne są wytwarzane w laboratorium.

Rodzaje feromonów

Rodzaje naturalnych feromonów:

Androstenon. Męski feromon, który dotyka kobietę, zaczyna postrzegać mężczyznę jako godnego partnera do prokreacji.

Androstenol. Wspólny feromon dla mężczyzn i kobiet „odmładza” potencjalnego towarzysza w oczach zainteresowanej osoby.

Kopulin. Produkowany przez kobiety pomaga przyciągać mężczyzn.

Perfumy z feromonami

Nic dziwnego, że właściwości feromonów zaczęły być aktywnie wykorzystywane w perfumerii. Nawet w ubiegłym wieku pojawiły się pierwsze perfumy z feromonami, które wywołały entuzjazm u klientów. Stało się to w 1989 roku, a odkrywcą została amerykańska marka Erox Corp. To bezwonne perfumy stały się zupełnie nowym krokiem w stosowaniu feromonów. Można je nakładać na skórę i włosy, mieszając z dowolnym innym zapachem. Nie pokrywają się z zapachami kremów, balsamów, szamponów i innych produktów.

Ferfumy z feromonami

Perfumy z feromonami są bardzo popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jaki jest więc sekret ich działania? W rzeczywistości feromony nie mają żadnego zapachu, dają sygnał do mózgu i wzmacniają naszą atrakcyjność. W ludzkiej nosogardzieli niedawno odkryto maleńki narząd, który odbiera pierwotny sygnał, a następnie wysyła go do mózgu. Ciało ludzkie jest w stanie postrzegać feromony innej osoby tylko z bliskiej odległości. Feromony pomagają zwiększyć liczbę potencjalnych partnerów, a to, co zrobić z tymi ludźmi, zależy od ciebie.

Ponieważ same feromony są bezwonne, skup się na zapachu perfum, który jest ci najbliższy. W takich perfumach nie ma alkoholu, aby nie zniszczyć delikatnych związków chemicznych. Nie zapominaj, że feromony działają tylko z bliskiej odległości. I nie zawsze osoba, którą chcesz przyciągnąć, odwzajemni twoje zainteresowanie. Perfumy z feromonami nie istnieją w czystej postaci, ponieważ takie produkty wykorzystujące feromony ludzkie są zabronione. Jednak możesz kupić perfumy ze sztucznymi feromonami.

 Kluczowe słowa
feromony, perfurmy z feromonami
Joanna blogerka luźno związana z grupaeight.pl

Mam dwie pasje, jedzenie, spanie i pisanie.