Feromony pracują na nasz sukces zawodowy i osobisty

Feromony to naturalny wspomagacz sukcesu, jak działają feromony?

Feromony można nimi sterować ludzkie zachowania

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wytwarzają feromony - charakterystyczne dla danej płci zapachy, które przyciągają płeć przeciwną. Takie jest przynajmniej zdanie seksuologów. Ich zdaniem męskie feromony znajdują się w okolicach penisa, pod pachami, w pachwinach. Mają je zawierać także wydzieliny: sperma, ślina, pot.

Z kolei u kobiet najbardziej wyczuwalne feromony są w okolicach miejsc intymnych. Mają one być także obecne w naturalnej wydzielinie z pochwy. Znacząco na motywacją seksualną wpływają także związki semiochemiczne, które wydziela organizm kobiet podczas miesiączki. Związki te wydziela także organizm kobiet karmiących piersią.

Badania nad feromonami są nadal prowadzone

Feromony masz na swoje usługi, własne lub kupione

Pewne jest, że wiele badań potwierdziło skuteczność feromonów w kwestii polepszenia nastroju i pobudzenia seksualnego. Naukowcom nie udało się jednak jeszcze do końca poznać mechanizmu oddziaływania feromonów na organizm. Naukowcy przypuszczają, że wpływają one na funkcjonowanie mózgu prowadząc do zmian aktywności fal mózgowych. Prawdopodobnie wywierają one również wpływa na przekazywanie impulsów nerwowych i wpływają na gruczoły, które produkują hormony.

Za reakcje emocjonalne odpowiedzialność ponosi podwzgórze. Zaliczono je do struktur podkorowych mózgu. To ono odpowiada za odbieranie bodźców, które wytwarzają feromony. Zmysł węchu jest tym, który odbiera zarówno męskie, jak i damskie feromony. Narządem, bez którego proces ten nie mógłby się odbywać jest narząd lemieszowo-nosowym. Występuje on także pod dwiema innymi nazwami, Zamiennie nazywany jest także narządem przylemieszowym lub narządem Jacobsona. Ten parzysty narząd został wyposażony w mnóstwo chemoreceptorów, czyli takich receptorów, które są w stanie rozpoznać mnóstwo różnorodnych substancji chemicznych.

Szczególnie mocno narząd przylemieszowy mają rozwinięty zwierzęta, a zwłaszcza gady i niektóre ze ssaków. U zwierząt narząd ten jest jednym z tych, które w rozpoznawaniu zapachów odgrywają bardzo ważną rolę. Ciekawe jest to, że zawiera on receptory, które wyspecjalizowały się tylko w kierunku feromonów. Występowanie narządu Jacobsona u ludzi badali naukowcy z Wojskowego Instytutu Medycznego. Poddali oni badaniu grupę złożoną z 634 ochotników. W grupie znalazły się osoby w wieku od 18 do 80 lat.

Swoje wyniki badań naukowcy opublikowali w 2007 roku. Okazało się, ze narząd przylemieszowy stwierdzono tylko u 312 osób, a więc u mniej niż połowy badanych. Stwierdzono również, że na damskie lub męskie feromony reagowały wyłącznie osoby, u których stwierdzono obecność narządu Jacobsona. W trakcie badań naukowcy z WIM odkryli również, że narząd przylemieszowy o wiele częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Bardzo ciekawy eksperyment przeprowadzili Markus J. Rentala i Paavo Huviala – naukowcy pracujący na uniwersytecie w Turku (to miasto położone w Finlandii). Badali oni, jak androstadienon (męski feromon) wpływa na współpracę w grupie, która składa się z mężczyzn.

Feromony mogą zmienić ludzkie zachowanie i nakłonić do współpracy

Współpraca dzięki feromonom, tak donoszą naukowcy

Androstadienon to związek chemiczny, który naturalnie występuje w męskim pocie. Grupa eksperymentalna składała się z 40 mężczyzn. Podzieloną ją na dwie grupy. Członkowie jednej poddawani byli działaniu feromonu, mężczyznom z grupy drugiej podawano obojętną substancję kontrolną. Uczestnicy eksperymentu uczestniczyli w grach zespołowych, które wymagały podjęcia konkretnych decyzji. Przez cały czas trwania eksperymentu naukowcy badali na jakim poziomie utrzymuje się u uczestników poziom kortyzolu i testosteronu. Pobierali w tym celu próbki śliny. Okazało się, że poziom testosteronu mocno był powiązany ze współpracą.

Mężczyźni, którzy wdychali androstadienon byli bardziej skłonni ze sobą współpracować niż mężczyźni, których poddawano działaniu obojętnej substancji kontrolnej. Wraz z zakończeniem eksperymentu otrzymaliśmy więc wyraźną informację o tym, że męskie feromonu naprawdę wywierają wpływ na ludzkie zachowania. Skład feromonów W składzie preparatów, które zawierają syntetyczne feromony męskie znajdować się może andostenol lub androsteron. Substancją, którą można w nich spotkać jest także androstadienon. Aby efekt ich działania był mocniejszy, często stosuje się je w mieszkankach.Kluczowe słowa
feromony
Redaktor naczelny bloga grupaeight.pl Czesław

Jest taki typ człowieka, który wszystko musi mieć poukładane i dopieszczone do ostatniego przecinka, do ostatniej kropki nienawiści! Właśnie taki nie jest Czesław.