Korek analny - poradnik dla początkujących

Zabawki erotyczne - korek analny

 

Korek analny jest zaliczany do tych gadżetów erotycznych, z których bez obaw mogą korzystać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Zatyczka przeważnie posiada stożkowaty kształt i jest przeznaczona do tego, aby umieścić ją w odbytnicy. Pozwala to na dodatkowe pobudzenie i intensyfikację przyjemności. Bardzo często zwraca się zresztą uwagę na jeszcze jedną zaletę korka analnego, nie sposób bowiem nie docenić tego, że może on przygotować parę na doświadczenia odczuwane podczas seksu analnego.

Kontakty analne, choć przyjemne, stanowią spore wyzwanie zwłaszcza wówczas, gdy podejmują się ich osoby pozbawione doświadczenia, decydujące się na nie bez wcześniejszego przygotowania. Może się wydawać, że największe ograniczenia tkwią w głowach osób decydujących się na takie doświadczenie. Tymczasem okazuje się, że poza barierą psychologiczną pojawia się również ból, a nawet krwawienie – reakcje w pełni naturalne wówczas, gdy dochodzi do podrażnienia mięśnia zwieracza odbytu. Decydując się na używanie korków analnych można ograniczyć tego rodzaju niedogodności do minimum, choć warto przypomnieć również o tym, że same korki, wykorzystywane niewłaściwie, również mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia.

Od czego zacząć przygodę z korkiem analnym?

Korek analny budzi skojarzenia z innymi gadżetami erotycznymi. Już pierwszy rzut oka pozwala nam jednak dostrzec, że jest krótszy niż popularne wibratory analne i sztuczne członki. Tym, co rzuca się w oczy już przy pierwszym kontakcie z nim, jest też charakterystyczny stożkowaty kształt. Nie jest przypadkowy ani on sam, ani to, że zwęża się na jednym z końców, rozwiązanie takie przyczynia się bowiem do tego, że całkowite wsunięcie zatyczki do odbytnicy nie jest skomplikowane. Tak rozmiar, jak i samo zaokrąglenie czubka przyczynia się również do tego, że nie musimy obawiać się uszkodzenia podczas zabawy tych części ciała, które są szczególnie wrażliwe. W tym kontekście wspomina się zresztą nie tylko o odbycie i odbytnicy, ale również o esicy, wyjątkowo krętym odcinku jelita grubego. Także materiał, z jakiego wykonany jest korek analny, nie może być przypadkowy. Zwykle w tym celu wykorzystuje się gładkie materiały takie, jak choćby silikon, plastik, metal oraz drewno i kamień. W sprzedaży dostępne są także korki analne wykorzystane ze szkła. Wysokiej jakości materiał chroni użytkownika korka przed urazami oraz podrażnieniami odbytnicy. Warto zwrócić uwagę także na koniec korka. Nie jest on przeznaczony do penetracji, co sprawia, że jest on spłaszczony. Zwieracz może dzięki temu utrzymywać korek analny tam, gdzie jego miejsce, my zaś nie musimy obawiać się o to, że zgubimy gdzieś zatyczkę.

Korek analny z ogonem

Korek analny z ogonem

Dziś osoby zastanawiające się nad tym, jaki korek analny wybrać, mogą być pewne, że nie zabraknie im modeli do podziwiania. Korki są dostępne w wielu rozmiarach, różnią się przy tym między sobą także kształtami oraz kolorami. Jeśli nie mamy jeszcze do czynienia z tym gadżetem, najlepszą opcją wydaje się sięgnięcie po stosunkowo niewielką zatyczkę, z pewnością bowiem nie przyczyni się ona do urazów we wrażliwych okolicach odbytu. W sprzedaży dostępne są jednak również rozwiązania znacznie bardziej oryginalne. Jednym z nich jest z pewnością korek analny z puszystą kitą, budzący skojarzenie ze zwierzęcym ogonem. Korek taki jest w stanie uczynić życie erotyczne o wiele atrakcyjniejszym niż zazwyczaj, korzystając z niego należy jednak pamiętać o ostrożności. Kluczowe znaczenie wydają się mieć zasady higieny, po każdym użyciu tak korek, jak i kita powinny być więc starannie umyte z wykorzystaniem wody z mydłem.

Korek do zadań specjalnych

Korki analne zwykle są wykorzystywane podczas zabaw seksualnych. Ich najwięksi zwolennicy uważają jednak, że bez przeszkód można nosić je na co dzień wyjmując jedynie podczas szczególnych sytuacji. Często można usłyszeć, że postępując w ten sposób można zapewnić sobie przyjemność w wyjątkowo dużej dawce. Jeśli chcemy przetestować tego rodzaju zabawę, powinniśmy skoncentrować się na gadżetach wykonywanych ze stali, metalu, szkła albo innego materiału, o którym wiadomo, że nie wywołuje nie tylko podrażnień, ale i reakcji uczuleniowych. Najlepiej unikać więc zarówno zatyczek gumowych, jak i tych, które są wykonane z wykorzystaniem silikonu. Nie powinniśmy też szukać oszczędności wytwarzając korki w domowych warunkach. Owszem, w Internecie nie brakuje porad dotyczących odlewania korków analnych z silikonu.

Pamiętajmy jednak, że surowce, które aktualnie znajdują się w zasięgu naszej ręki, nie muszą charakteryzować się wysoką jakością, a przecież będą mieć kontakt z wyjątkowo wrażliwą częścią ciała. Nie należy też lekceważyć pewnych sygnałów wysyłanych przez organizm i sugerujących, że korek jest noszony za długo. Najpoważniejszym schorzeniem związanym z takimi praktykami jest szczelina odbytu. O tym, że nasz organizm ma pewne problemy świadczyć może ból oraz krwawienie pojawiające się w trakcie oddawania stolca. Niebezpieczne może być także uczucie silnego parcia na stolec. Nie można też zapominać o tym, że nadużywany korek analny jest w stanie doprowadzić do zaburzenia funkcjonowania zwieracza odbytu, a więc tej grupy mięśni, dzięki którym kał jest blokowany przed wydostaniem się na zewnątrz. Innym niepokojącym zjawiskiem może być też obrzęk i ucisk mięśni żylnych zlokalizowanych w okolicach odbytu. W skrajnych przypadkach nasza niefrasobliwość może doprowadzić do pojawienia się hemoroidów.

Zobacz korki analne w ofercie sklepu Eroprezent: https://eroprezent.pl/korki-analne

 Kluczowe słowa
korek analny, sex analny
Redaktor naczelny bloga grupaeight.pl Czesław

Jest taki typ człowieka, który wszystko musi mieć poukładane i dopieszczone do ostatniego przecinka, do ostatniej kropki nienawiści! Właśnie taki nie jest Czesław.